7 Sámi Stories
Čieža hágas sámi filbmadahkki, govvedit dal guđetge oanehis filmma. Prošeavttat leat oassin ISFIa Sámi Film Lab doaimmas, mii galgá nannet ja loktet nuorra sámi filbmadahkkiid ja sin muitalanvuogi. > Deaddel dákko viežžat PDF
Ruhtadeddjit:
Stacks Image 2141
Sámi Film Lab: Iđitsilba

Májjen lea árben hui erenoamaš gahpira, čoarvegahpira, mii lea hui divrras sutnje. Girkohearráid mielas gahpir muittuha biru čorvviid. Sii navdet ahte neavri orru buot čoarvegahpiriin ja áigot visot daid jávkadit.

Bagadalli ja čálli: Elle Márjá Eira
Buvttadeaddji: Ken Are Bongo, Elle Márjá Eira, Davás Film
Govat: CM Proffen, Johan Mathis Gaup
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Ken Are Bongo, kenare@gmail.com ja Elle Marja Eira, sahkkonsound@gmail.com
Sámi Film Lab: Ellos Sápmi

Ellos Sápmi lea muitalus Klemeta birra, nissonolbmuid niehku ja dievdduid láidesteaddji, ja movt su váldi jorgaluvvo su iežas vuostá. Álás hippi-rivgut, bombat ja iešguđetgelágán márffit láidestit dán imaš muhto suohtas muitalusa dan vuosttaš Sámedikki ceggemis. Ellos Sápmi govvida stuora sámepolitihkalaš dáhpáhusa, ja muitalusa. Mielčálli Niillas A. Somby lohká ge dán muitalusa leat dan mii duođas dáhpáhuvai.

Bagadalli: Per Josef Idivuoma
Čállit: Per Josef Idivuoma & Niilas A. Somby
Buvttadeaddji: Odd Levi Paulsen, Julev Film
Govat: CM Proffen, Johan Mathis Gaup
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Odd Levi Paulsen, odd.levi@gmail.com
Bagadalli: Per Josef Idivuoma, per-josef@idistudios.se
Sámi Film Lab: Hilbes Biigá

Gaskaija beaivi báitá, guokte beallešattot nieidda leaba doalkan, áigi lea guhkki sudno smávva ruovttu gilážis, soai vuolgiba háiket, mátkái mii ii leat geahččalusaid haga.

Bagadalli: Marja Bål Nango
Čállit: Marja Bål Nango ja Iŋgir Bål
Buvttadeaddji: Marja Bål Nango ja Marie Lagerkvist
Govat: Johan Mathis Gaup
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Marja Bål Nango, marjabalnango@outlook.com dehe Marie Lagerkvist, marie.lagerkvist@mac.com
Sámi Film Lab: Edith & Aljosja

Okta nisu ja dievdu, goabbatbealde eanu. Sáhttiba go rávnnjiid rasttildit ja luonddu vuimmiid boŧket, vai beassaba lahkanišgoahtit nubbi nuppi.

Bagadalli ja čálli: Ann Holmgren
Buvttadeaddjit: Odd Levi Paulsen, Julev Film ja Oskar Östergren, Bauta Film
Govat: Ann Holmgren, Johan Mathis Gaup
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Odd Levi Paulsen, odd.levi@gmail.com
dehe Oskar Östergren, Bauta Film oskar@bautafilm.se
Sámi Film Lab: Áile ja áhkku

Áhkku nevvoda Áile luonddu fámuid ja dálkkodeami birra, muhto go Áile čiegusvuohta ihttá de maid boltasa áhku suollemasvuohta, ja Áile šaddá dorvvastit iežas fámuide – sáhttá go son gádjut sudno oktavuođa?

Bagadalli ja čálli: Silja Somby
Buvttadeaddji: Odd Levi Paulsen, Julev Film
Govat: Hans Olof Utsi
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Odd Levi Paulsen, odd.levi@gmail.com
Sámi Film Lab: Giksašuvvon ealli

Áhči ja 9 jahkásaš nieiddaža oktavuohta lea lahka ja stullalas. Eadni lea buohcan guhkes áiggi, muhto dan birra eaba huma. Sudno oktavuohta rievdá go nieiddaš gohčču veahki su skihpá beatnagii.

Bagadalli ja čálli: Egil Pedersen
Buvttadeaddji: Mathis Ståle Mathisen, Rein Film
Govat: Hans Olof Utsi
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Mathis Ståle Mathisen, Rein Film, mathis@reinfilm.no
Bagadalli: Egil Pedersen, Snöfokk Film, snofokkfilm@egilpedersen.com
Sámi Film Lab: Sámi Bojá

Mihkkal lea dávjá akto ealuinis. Vaikko sus lea bearaš, aktovuohta moivvaskahttá su, ráddji duohtavuođa ja miellagovaid gaskka seahkánišgoahtá. Jurdagat vurjet su láđismeahttun bálgáide.

Bagadalli ja čálli: Elle Sofe Henriksen
Buvttadeaddji: Elle Marja Eira, Kautokeino Film
Govat: Niels Ovllá Dunfjell, Torgrim Halvari, Kenneth Heatta
Jearaldagat čajaheami ja kopiijaid birra, váldde oktavuođa:
Buvttadeaddji: Elle Marja Eira, sahkkonsound@gmail.com
Bagadalli: Elle Sofe Henriksen, ellesofe@gmail.com